Szemléletformálás a KSZGYSZ-nél

Fenntarthatósági konferenciák

Szakmai konferenciák rendezése a zöldipart és a környezetvédelmet érintő témákban, a fenntarthatósági célok elérése érdekében.  

Országos Szemléletformálási Konferencia 2023​

„Amíg azt teszed, amit eddig, azt kapod, amit eddig!” – Környezetvédelmi szemléletformálás innovatívan és hitelesen

Az idei Fenntarthatósági Témahét eseményeihez kapcsolódóan megrendezett Országos Szemléletformálási Konferencia szervezői ezzel a szlogennel kívánták felhívni a figyelmet arra, hogy az egyre gyorsabban változó világunkban a környezeti nevelés terén is lépésváltásra van szükség. A képzők képzéseként is szolgáló eseményen pedagógusok, szemléletformálással foglalkozó állami és civil szervezetek, szakemberek ismerhettek meg olyan gyakorlatokat, eszközöket, amik hatékonyabbá tehetik munkájukat és segítik őket abban, hogyan is tegyenek másképp, jobban és hatékonyabban. Az esemény a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége (KSZGYSZ) szervezésében az Energiaügyi Minisztérium támogatásával valósult meg.

Tid(y)Up Zárókonferencia

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen és a Tiszai PET Kupa kiskörei Folyómentő Központjában megrendezett eseményen a projekt partnerei mutatták be, a több mint 120 résztvevő számára, az Európai Unió és a magyar kormány támogatásával megvalósuló Tid(y)Up projekt kutatási eredményeit, konklúzióit, megfogalmazott intézkedési javaslatait, illetve a további terveiket. Emellett neves szakemberek osztották meg tapasztalataikat és tudásukat a folyók szennyezésének problémájáról, megelőzési javaslataikról és a szennyezés felmérésének módszertanáról. Betekinthettünk az élővizek védelme érdekében végzett európai jó gyakorlatokba, műanyag szennyezéssel foglalkozó tengerbiológiai kutatási eredményekbe, valamint a folyami és óceáni műanyag hulladék újrahasznosítási megoldásaiba.

Kármentesítés és rehabilitáció konferencia

Nemzetközi szakmai konferencia a kármentesítés szakterületi eredményeinek és kihívásainak bemutatására, a legfrissebb kutatás-fejlesztési eredmények és szakmai tapasztalatok megosztására, valamint a következő időszakban elérhető finanszírozási források ismertetésére. 

 

A konferencián bemutatásra kerültek a megszűnő vállalkozások felszámolásánál jelentkező környezeti problémák kezelésének lehetőségei, a legújabb technológiai megoldások a szennyezőanyag-mérésre és mintavételére, valamint különböző rehabilitációs eredmények.

Konferencia1

Környezetvédelmi kihívások a termék- és technológia tanúsítás során

A 2022. évi Akkreditálási Világnap témája a fenntarthatóság és a környezetvédelem kérdése a gazdasági növekedésben, és az ehhez kapcsolódó akkreditálási kérdések.

Az Akkreditált Szervezetek Klasztere (ASZEK) a Nemzeti Akkreditáló Hatósággal (NAH) együttműködésben e tematika mentén szervezte meg a 2022 év végi akkreditálási konferenciáját.

EHS konferencia

Milyen a jó EHS-vezető? Miért ő a vállalatok jövőjének kulcsa? 

Vezetői fórumunkon segítünk eligazodni a különböző feltételrendszerek között és kialakítani egy egységes, holisztikus, komplex rendszert, amely lehetőséget ad a környezeti, éghajlati, energetikai, gazdasági és munkaerőpiaci változások és kihívások hatékony és rugalmas kezelésére. Hazai és külföldi szakértőkkel mutatjuk be és vitatjuk meg a szervezés és a nyomon követés lehetőségeit, a nemzetközi és a hazai trendeket, a megvalósítást segítő digitális megoldásokat.

BIOKÖR konferencia

Vízminőség és beltéri levegő minőség jogi szabályozásában bekövetkezett és tervezett változások, gyakorlati vonatkozások

A konferencia célja, hogy a környezetvédelem, illetve vízbiztonság területén dolgozó szakemberek tájékoztatást kapjanak a szakterületet érintő jogszabályi változásokról, gyakorlati példákon keresztül megismerkedjenek a jogalkalmazói műszaki gyakorlat lehetséges megoldásaival.

INTERREG Tid(y) Up

Kétnapos záróesemény keretében került sor a „Tid(y)Up – Forrástól a torkolatig” nemzetközi folyóvédelmi projekt eredményeinek bemutatására. Az összehangolt akcióterv keretében a Duna és a Tisza műanyag-szennyezettségének felszámolása érdekében végzett kutatások, folyótisztító beavatkozások, szemléletformálási tevékenységek és jogalkotási javaslatok megfogalmazásának eredményként nemcsak 18 tonna hulladéktól mentesültek a folyók, hanem a 7 országból résztvevő 21 szervezet egy nemzetközi összefogást és a folyók képviseletének magasabb szintre emelését valósították meg. A PET Kupa ennek a projektnek is köszönhetően 2022-ben már több hulladék természetes környezetbe kerülését előzte meg, mint amennyit a folyóból és az árterekből idén kigyűjtöttek.

A konferencia második napján bemutatásra került a FLEX (Floating Exibition) úszó kiállítás, ami egy felújított kompra építve, teljes egészében újrafelhasznált és újrahasznosítható anyagokból készült. A vízen lebegve egyedülálló módon hívja fel a döntéshozók és a lakosság figyelmét az élővizek, különösen a Duna és a Tisza, szennyezettségére, és az egyén és a közösség felelősségére. A kiállítás célja, hogy közelebb hozza az emberekhez a folyót, és arra tesz kísérletet, hogy megváltoztassa a látogatók kapcsolatát a műanyagokkal kapcsolatban.

Küldjön üzenetet nekünk!

Gyorsan fogunk válaszolni:-)

Tanácsadás

tanácsadás A Szövetség immár 30 éves tapasztalattal rendelkezik környezetvédelmi tanácsadás terén.  A minőségi szakmai munkát az ágazatspecifikus munkacsoportok és a több mint 260 tagvállalat segíti.

Bővebben...

Fenntartható csapatépítés

Fenntartható csapatépítés Ma már nem kérdés, hogy a fenntarthatóságra egy cégnél is oda kell figyelni, aminek leghatékonyabb módja, a dolgozók szemléletformálása. Bővebben 20 év tapasztalata

Bővebben...

Konferenciák szervezői

Hankó Gergely

KSZGYSZ ügyvezető

Istenes Anna

Nemzetközi és kommunikációs igazgató
csakcsiga

Küldjön üzenetet nekünk!

Gyorsan fogunk válaszolni:-)